Ford Używane

Jak sprawdzane są auta w programie Ford Używane?

15.09.2023

Przy zakupie samochodu używanego należy baczną uwagę zwrócić na jego stan techniczny, zweryfikować historię serwisowania czy stan prawny. Wszystko to wymaga poświęcenia czasu. W programie Ford Używane samochody są odpowiednio sprawdzane przed wystawieniem ich do sprzedaży.

Ford Używane to specjalny program sprzedaży odpowiednio wyselekcjonowanych i dokładnie sprawdzonych samochodów używanych. W jego ofercie można znaleźć samochody marki Ford, które mają maksymalnie 8 lat i nie więcej niż 150 tys. km przebiegu, sprawdzony stan techniczny poparty certyfikatem jakości pojazdu.

– Zakup samochodu używanego wymaga pewnego zaangażowania od potencjalnego nabywcy. Przede wszystkim należy znaleźć wymarzony egzemplarz. Potem czeka nas wyprawa do sprzedającego. Czasami uda nam się znaleźć auto w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, ale zdarza się, że musimy odbyć dłuższą podróż. Na miejscu może okazać się, że stan techniczny nieco odbiega od opisu w ogłoszeniu i telefonicznych zapewnień sprzedającego. Jeszcze częściej zdarza się, że sprzedający tylko sprowadził auto do Polski i nic nie wie jego przeszłości. W naszym programie Ford Używane można kupić samochody w korzystnych cenach i w bardzo dobrym stanie, z udokumentowanym przebiegiem oraz skrupulatnie skontrolowane pod względem technicznym. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo klientów, dlatego stosujemy rygorystyczne zasady dopuszczania samochodów do oferty programu Ford Używane – mówi Maciej Rajewski, kierownik programu Ford Używane w Ford Polska.

Kontrola samochodów w programie Ford Używane

W ofercie programu Ford Używane można nabyć samochody Forda, które nie tylko zostały starannie wybrane, ale również sprawdzone przez doświadczonych serwisantów Autoryzowanych Stacji Obsługi Forda.

Każdy z nich przechodzi 150- punktową kontrolę, która obejmuje między innymi sprawdzenie:

 • nadwozia oraz powłoki lakierniczej
 • silnika pod kątem szczelności i wycieków
 • podwozia wraz z zawieszeniem i układem wydechowym
 • stanu opon
 • wnętrza i stanu tapicerki
 • instrumentów kontrolnych
 • wyposażenia

W ramach kontroli odbywa się również jazda próbna, a na zakończenie badania wydawany jest protokół kontrolny, który staje się podstawą do wydania Certyfikatu Jakości Pojazdu Ford. Samochody nie mają więc żadnych ukrytych wad.

Samochody używane Ford

Dokumentacja oferowanych w programie Ford Używane pojazdów może być dodatkowo uzupełniona o Raport Historii Pojazdu AutoDNA, który jest głównym zbiorem informacji na temat historii pojazdu.

Składa się on z sekcji uporządkowanych w czasie – od pierwszej rejestracji auta. Dane zawarte w takim raporcie obejmują między innymi:

 • sprawdzenie baz skradzionych pojazdów
 • akcje serwisowe
 • rejestr zastawów
 • historia uszkodzeń
 • odczyty drogomierza
 • dane techniczne auta

Dzięki temu program Ford Używane może oferować najlepsze samochody używane Forda, a dzięki niemu w prosty sposób można znaleźć pewne auto z drugiej ręki.

Roczna gwarancja w programie Ford Używane

Oprócz certyfikatu jakości pojazdu i gwarancji spokoju ducha, w ramach programu Ford Używane oferowana jest gwarancja na zakupione samochody.

Samochody są sprzedawane z 12-miesięczną bezpłatną gwarancją bez limitu kilometrów. Klienci mogą doposażyć się w pakiety gwarancyjne nawet do 3 lat lub przy serwisie przedłużać o kolejne 12 miesięcy – do momentu uzyskania  wieku pojazdu w wysokości 10 lat lub osiągnięcia 200 tys. kilometrów przebiegu. Dodatkowo w pakiecie oferowane jest 12-miesięczne ubezpieczenie Assistance.

Warto dodać, że nakładana przez Forda roczna gwarancja obowiązuje na terenie całego kraju – posiadacz zakupionego w programie Ford Używane auta może więc naprawiać swojego Forda w całej sieci Autoryzowanych Serwisów w Polsce.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Auto Styl Inowrocław

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Auto Styl Inowrocław