Ford Pro i Deutsche Post DHL Group łączą siły, by dostawy do adresata realizowały na całym świecie pojazdy elektryczne

14.12.2022

Ford Pro i Deutsche Post DHL Group podpisały ostatnio porozumienie o przyspieszeniu wprowadzania do floty pojazdów dostawczych z napędem elektrycznym, wykorzystywanych w operacjach logistycznych na całym świecie. Obie firmy podkreślają w ten sposób swoje zaangażowanie w świadczenie usług zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju i ekologii.

 • Ford Pro i Deutsche Post DHL Group podpisały porozumienie zmierzające do przyspieszenia elektryfikacji floty samochodów dostawczych na całym świecie
 • Ford Pro dostarczy firmie Deutsche Post DHL Group ponad 2 000 elektrycznych samochodów dostawczych, wraz z rozwiązaniami spełniającymi specyficzne wymagania transportowe, zwiększające dyspozycyjność, produktywność i optymalizujące czas serwisu
 • Porozumienie pozwoli na wcześniejszy dostęp do innowacyjnych koncepcji i produktów, zapoznanie się z rozwiązaniami cyfrowymi i systemami ładowania Ford Pro oraz wspólne opracowanie przyszłych produktów dla konkretnych przedsięwzięć Deutsche Post DHL Group

W zgodzie z podpisanym porozumieniem współpracy, do końca 2023 roku Ford Pro wyposaży Deutsche Post DHL Group na całym świecie w ponad 2 000 elektrycznych samochodów dostawczych, co umocni czołową pozycję firmy w zakresie wykorzystania elektrycznych modeli użytkowych w dostawach końcowych do adresatów na całym świecie. Podpisana umowa obejmuje pełny pakiet rozwiązań służących zarządzaniu flotą samochodów elektrycznych, w tym dostęp do zintegrowanego oprogramowania E-Telematics i systemów ładowania Ford Pro. Oczekiwanym efektem jest obniżenie kosztów i zwiększenie efektywności na drodze do realizacji wspólnych celów obu firm, zakładających osiągnięcie zerowej emisji CO2.

 • Ford Mustang Mach-E
 • FORD Mustang Mach‑E

  Ford Mustang Mach‑E to w pełni elektryczny SUV, inspirowany stylistyką Mustanga. Elegancki, nowoczesny, pełen innowacyjnych technologii, zapewniający zasięg bezemisyjnej jazdy aż do 610 km.

  Mustang Mach-ENapisz do nas


Ford dąży do uzyskania zerowej emisji dla wszystkich pojazdów oraz neutralności pod względem emisji CO2 dla wszystkich zakładów, logistyki i dostawców w Europie do 2035 roku oraz osiągnięcia tych samych celów w ujęciu globalnym nie później niż do 2050 roku.

Deutsche Post DHL Group, światowy lider w dziedzinie logistyki, zobowiązuje się do wzmocnienia działań na rzecz ochrony klimatu i zainwestuje w obecnej dekadzie 7 mld euro w budowanie transportu o zerowej emisji netto. Deutsche Post DHL Group planuje do 2030 roku 60-procentowy udział pojazdów elektrycznych we własnej flocie, które będą wykorzystywane w bezemisyjnych dostawach oraz odbiorze przesyłek. Obecnie dołączy do nich linia modeli elektrycznych Ford Pro, w tym nowy E-Transit.1

Ford E-Transit we flocie DHL

„Ford Pro i Deutsche Post DHL Group podzielają wizję przyspieszenia zrównoważonego rozwoju i zaangażowania w rozwiązania zasilane energią elektryczną, a porozumienie jest ważnym krokiem w kierunku realizacji milionów dostaw przez zelektryfikowane modele na całym świecie. E-Transit jest najlepiej sprzedającym się komercyjnym modelem elektrycznym w Ameryce Północnej, a od czerwca jest również najlepiej sprzedającym się pojazdem w swoim segmencie w Europie, co oznacza, że w pełni elektryczny 2-tonowy van osiąga duże postępy w realizacji tych zamierzeń” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny, Ford Pro, Europe.

„Elektryfikacja dostaw końcowych do adresatów jest głównym elementem dekarbonizacji naszych działań. Włączenie nowych Fordów E-Transitów do naszej globalnej floty liczącej około 27 tys. samochodów dostawczych daje nam większe możliwości świadczenia usług ekologicznego transportu na całym świecie. Połączenie sił dla spełnienia specyficznych wymagań, jakie stawia nasza logistyka, pozwoli na dalsze zwiększenie efektywności działania i obsługi klientów” – powiedziała Anna Spinelli, dyrektor ds. zakupów i szefowa działu mobilności w Grupie Deutsche Post DHL. 

 • Ford E-Transit
 • Ford E-Transit

  Wyczekiwany w napięciu. Nieznający kompromisów. Pierwszy w historii Forda w pełni elektryczny samochód dostawczy. Poznaj nowego Forda E-Transit!

  E-TransitNapisz do nas


Ford Pro przekazał już, zgodnie z umową, pierwsze E-Transity, które dołączyły do floty elektrycznej Deutsche Post DHL Group w kilku krajach na całym świecie i są wykorzystywane na końcowym etapie dostaw do adresatów.2 Wielkość zamówienia wynika z zapotrzebowania na E-Transity w wersji nadwozia van z zabudową, przeznaczone do przewozu przesyłek ekspresowych w obu Amerykach i Europie. Modele dołączają do floty Deutsche Post DHL Group w najbardziej pracowitym okresie roku, co oznacza, że większa część dostawy do klientów w szczycie sezonu będzie spełniać standardy zrównoważonego rozwoju. Ponadto firma zakończyła zakupy modeli specjalnych Forda Pro z niestandardową zabudową, wykorzystywanych do dostaw w centrach niemieckich miast. 

Porozumienie podpisane przez Forda i Deutsche Post DHL Group otwiera przed firmami możliwości opracowania przyszłych produktów, jak również nowych rozwiązań cyfrowych i systemów ładowania akumulatorów pojazdów. Poza wcześniejszym dostępem do innowacyjnych koncepcji, Ford Pro umożliwi Deutsche Post DHL Group korzystanie z modeli testowych i usług monitoringu, ponieważ obie firmy analizują możliwość rozszerzenia usług o kolejne rynki na całym świecie.

 • Ładowanie Forda
 • Hybrydowe i elektryczne

  Czasy, w których jedynym rozwiązaniem były samochody z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi dawno minęły. Dziś wybór jest nieporównywalnie większy – Mild Hybrid, Hybrid, Plug-in Hybrid czy pojazdy w pełni elektryczne.

  Hybrydowe i elektryczneNapisz do nas


# # #
 1 Zgodnie ze Światową Zharmonizowaną Procedurą Badania Pojazdów Lekkich (WLTP). Przy w pełni naładowanym akumulatorze można osiągnąć zasięg do 317 km (przewidywana wartość docelowa wg WLTP), zależy to od serii i konfiguracji montowanego akumulatora. Rzeczywisty zasięg pojazdu może różnić się od deklarowanego w zależności od wielu czynników (warunków pogodowych, stylu jazdy, profilu trasy, stanu technicznego pojazdu i wieku oraz kondycji akumulatora litowo-jonowego).
Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja COi zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi zawartymi w rozporządzeniach europejskich (WE) 715/2007 i (UE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.
 2 Kraje, w których Grupa Deutsche Post DHL korzysta już z modelu E-Transit, to Bułgaria, Belgia, Czechy, Niemcy, Luksemburg, Meksyk, Holandia i Wielka Brytania.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Auto Styl Inowrocław

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Auto Styl Inowrocław