Ford E-Transit. Stworzony do codziennej pracy

20.06.2022

Ford E-Transit: innowacyjny i wytrzymały

Niezależnie od tego, czy chodzi o hydraulika, elektryka, piekarza, sprzedawcę kwiatów czy kuriera, wszyscy oni potrzebują niezawodnego i jak najtańszego w eksploatacji samochodu dostawczego. Ford E-Transit to jeden z tych pojazdów, które w pełni spełniają te warunki. Model charakteryzuje się ponadczasową stylistyką, bogatą listą wyposażenia standardowego, innowacyjnymi rozwiązaniami znanymi z pojazdów osobowych Forda, a także zaskakująco dalekim zasięgiem. Dodatkowo wstępne wyliczenia firmy Info-Ekspert pokazują, że E-Transit serii 350 będzie najlepiej trzymał wartość na przestrzeni 3 lat i przebiegu 60 tysięcy kilometrów.


Elektryfikacja to już nasza teraźniejszość

Przez kilka ostatnich lat samochody elektryczne kupowane były przez dwa rodzaje klientów – tych uwielbiających ekologiczne rozwiązania oraz podążających za nowinkami technicznymi. Od tamtej pory jednak wiele się zmieniło i obecnie samochody elektryczne mogą służyć każdemu. Najpierw doskonale pokazał to Mustang Mach-E, a teraz chlubą Forda na rynku samochodów dostawczych jest całkowicie elektryczny E-Transit.

Co kluczowe w tym przypadku, E-Transit jest nastawiony przede wszystkim na wsparcie działalności biznesowej klienta. Marka poszła w tym kierunku zarówno z E-Transitem, jak i oferowanym w USA pick-upem F-150 Lightning. Co ważne w ciągu najbliższych dwóch lat zadebiutują kolejne w pełni elektryczne modele dostawcze Forda, odpowiadające różnym potrzebom klientów. Firma Ford już potwierdziła start produkcji elektrycznych wersji swojego najlepiej sprzedającego się w Europie samochodu dostawczego – E-Transita Customa oraz wielozadaniowego Tourneo Customa na początku 2023 roku. Zaś w 2024 roku dołączą do nich Transit Courier i Tourneo Courier.


Stworzony do codziennej pracy

Pojazdy użytkowe są szczególnie interesujące w kontekście elektryfikacji co najmniej z kilku powodów. Podstawowym jest szeroko dostępna łączność komórkowa – nowoczesne pojazdy dostawcze niemal zawsze są połączone z chmurą. Oznacza to, że np. właściciel firmy bardzo łatwo może uzyskać dane o tym, ile kilometrów dziennie przejeżdża pojazd, w jaki sposób się porusza oraz gdzie parkuje. Ford przy okazji E-Transita zapewnia dodatkowo bezprzewodowe aktualizacje Ford Power-Up, a także usługę Ford Pass Pro. Dzięki niej można mieć kontrolę nawet nad 12 pojazdami, a 5 z nich monitorować w czasie rzeczywistym. Taka wiedza może być kluczowa dla właściciela firmy czy menedżera zarządzającego flotą także dlatego, że pozwala określić zwrot z inwestycji w samochody elektryczne.

Ford E-Transit


Dodatkową zaletą są często niespotykane w samochodach dostawczych parametry E-Transita. Na jego pokładzie znajduje się automatyczna klimatyzacja czy 12-calowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC 4 – najnowocześniejszego systemu Forda, znanego z Mustanga Mach-E. Przydatnym w wielu przypadkach może być opcjonalny Pro Power OnBoard, a więc funkcja, dzięki której samochód może zmienić się w źródło prądu. Dzięki niemu można używać elektronarzędzi nawet w najbardziej odludnych miejscach, co może być nieocenioną pomocą dla wielu techników.

W Polsce można już zamawiać Forda E-Transit, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pierwsza partia 335 sztuk tego modelu została już zarezerwowana przez klientów. Zaś pierwsze produkcyjne samochody pojawią się na polskich drogach w czwartym kwartale bieżącego roku.Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Auto Styl Inowrocław

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Auto Styl Inowrocław