Sukces Forda w plebiscycie Fleet Derby 2021

22.06.2021

Ford Polska został czterokrotnym laureatem cenionego, corocznego plebiscytu flotowego – Fleet Derby. W jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu uznanie znalazły napędy alternatywne marki oraz program finansowy Ford Leasing Opcje.


Produkty z niską ratą oraz napędy alternatywne kluczem do sukcesu Forda

Ford zdobył nagrody w dwóch kategoriach – „Produkt/usługa flotowa marki” oraz „Napędy alternatywne”. W tej pierwszej marka została nagrodzona za Ford Leasing Opcje, który został wybrany najlepszym programem finansowym importera. W drugiej natomiast Ford zdobył nagrody za najlepszy napęd mild-hybrid w samochodach osobowych i użytkowych, a także za napęd hybrydowy typu plug-in w samochodach użytkowych.


Program finansowy importera – Ford Leasing Opcje

Ford Leasing Opcje to jeden z najważniejszych produktów Forda leasingu z niską ratą, a zasada działania tej formy finansowania jest niezwykle prosta. Program umożliwia leasingowanie samochodu, w którym wynajmujący ma możliwość zadbania o najważniejsze aspekty samochodu, a Ford zapewnia mu niską miesięczną ratę.

To idealna opcja dla osób poszukujących atrakcyjnego finansowania, potrafiących zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu czy serwisie samochodu. W celu skorzystania z programu wystarczy wybrać samochód, określić najważniejsze parametry takie jak średni roczny przebieg oraz podpisać właściwe umowy. 


Najlepszy napęd mild-hybrid wśród samochodów osobowych – Ford Focus

Focus jako najpopularniejszy model w gamie Forda w Polsce, jest doskonałym ambasadorem hasła „Go Electric”. Zelektryfikowany układ napędowy EcoBoost Hybrid tworzy 48-woltowa instalacja miękkiej hybrydy, pracująca w układzie z 1,0-litrową jednostką EcoBoost. Zaawansowany system dostarcza 125 KM lub 155 KM mocy maksymalnej, wykorzystując zmagazynowaną energię do wzmocnienia momentu obrotowego podczas normalnej jazdy i przyspieszania.

Układ pozwala na znaczną oszczędność w porównaniu do zespołu napędowego Focusa –   150-konnego, 1,5-litrowego silnika EcoBoost. Umieszczenie 48-woltowej instalacji pod przednimi fotelami pozwoliło na zachowanie standardowej przestrzeni ładunkowej i pasażerskiej. 


Najlepszy napęd mild-hybrid wśród samochodów użytkowych – Ford Transit

Transit to legenda wśród samochodów dostawczych Forda, zaś jego elektryfikacja przyniosła wyłącznie korzyści. To m.in. zaawansowane napędy hybrydowe sprawiają, że samochód jest tak uniwersalny i sprawdzi się w szerokiej gamie zastosowań.

Samochód napędza 2-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue nowej generacji, który w połączeniu z technologią mild-hybrid daje oszczędności w zakresie zużycia paliwa, a także niższą emisję CO2. Przydaje się to szczególnie w cyklu jazdy miejskiej, który wymaga częstego zatrzymywania się i ruszania. System odzyskuje energię podczas hamowania, a następnie wykorzystuje ją do wspomagania silnika spalinowego.


Najlepszy napęd hybrydowy typu plug-in wśród samochodów użytkowych – Ford Transit Custom

Transit Custom to kolejny z bestsellerów Forda, wyróżnionych w ramach Fleet Derby 2021. Podobnie jak w przypadku Transita, jego niezawodność i funkcjonalność stały się już kultowe, a elektryfikacja napędu jest kolejnym krokiem w celu zwiększenia udziału w rynku.

W wersji Plug-In Hybrid samochód może pokonać w trybie elektrycznym nawet 50 km. Co istotne, akumulatory mogą być ładowane zarówno ze źródła zewnętrznego, jak i podczas jazdy. Całość sprawia, że przedsiębiorcy mogą ograniczyć wydatki na paliwo, a dodatkowo nie muszą martwić się o wjazd do rosnącej liczby stref niskiej emisji. Samochód został już doceniony w Europie, gdzie zdobył nagrodę International Van of the Year 2020. 


Fleet Derby to ogólnopolski plebiscyt flotowy organizowany corocznie przez wydawcę magazynu „Fleet”, który daje możliwość docenienia najlepszych na rynku rozwiązań flotowych. W jego ramach osoby odpowiedzialne za politykę flotową w firmach oceniają produkty i usługi nominowanych firm.

W dziesiątej, jubileuszowej edycji plebiscytu rozdano łącznie 46 nagród w sześciu kategoriach: Elektromobilność, Napędy alternatywne, Zespół Flotowy, Fleet Manager, Motoryzacyjna Marka Flotowa oraz Produkt/Usługa Flotowa. 

Skontaktuj się z nami

Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Auto Styl Inowrocław

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Auto Styl Inowrocław